Колективне звернення провайдерів міста Бровари

Шановні мешканці будинку по вул. Грушевського 19

Ми, інтернет-провадери, провайдери кабельного та ІР телебачення хочемо донести до Вас нашу позицію, що склалася із наданням Вам наших послуг.

Вже майже десять років ми надаємо послуги доступу до інтернету та телебачення Вам та Вашим сусідам. Для цього ми заключили відповідні договори на доступ до мереж будинку та розміщенню нашого обладнання із, спочатку, ЖЕК-40 (договір про розміщення мереж керівник Карпенко Вадим Вікторович), потім із ОСББ „Грушевського 19” (договір про участь у витратах, керівник Кущ Максим Сергійович) – дійсний до кінця 2017 року. Оплата за розміщення складала 288 грн. та 300 гривень в місяць з кожного провайдера відповідно (окремі провайдери оплачували також окремо вартість електроенергії, інші платили безпосередньо Броварському РЕС).

У червні 2017 року вступив в силу закон про досутп до об’єктів інфраструктури, згідно якого за заявою провайдера проводиться інвентаризація обладнання і мереж і на підставі цього без додаткових оплат заключається новий договір про доступ до об’єктів інфраструктури між ОСББ та провайдером. Максимальна оплата визначена законодавцем складає 160 грн. в місяць з кожного провайдера.

Незважаючи на офіційні звернення до нового голови Вашого ОСББ Василевського Вадима починаючи з червня 2017 року, до сих пір не проведена інвентаризація і не укладені нові договори як того вимагає закон. Єдина офіціна відповідь – листи до провайдерів на розірвання з 2018 року всіх існуючих договорів.

В спільних зустрічах між представниками провайдерів і головою ОСББ Василевським Вадимом, останній наполягає на оплаті 30% від обороту провайдерів або 500 гривень в місяць для маленьких провадерів (відео додається). Ми можемо піти на таке підвищення, але це неминуче збільшить і наші тарифи за послуги теж мінімум на 30%.

Наша позиція проста: ми хочемо працювати виключно на законних підставах, сплачувати визначену законом вартість і надавати Вам якісні послуги. Всі питання по впорядкуванню мереж повинні вирішуватися у робочому порядку і по першій вимозі. При цьому ми готові відшкодовувати додаткові витрати включаючи вартість електроенергії.

На тепер ми проводимо переговори і намагаємось переконати Вашого голову чинити по закону, не порушувати принцими рівного доступу, і не вимагати від нас 30% з обороту. Ми готові пристати на всі законні вимоги, але якщо до 31 грудня ми не знайдемо консенсус, то з нового 2018 року вартість всіх послуг доля мешканців будинку по вул. Грушевського 19 зросте на 30%.

Наразі всі провайдери позбавлені доступу до свого обладнання, незважаючи на чинні договори і у разі виникнення позаштатних ситуацій не зможуть відновити роботу обладнання і доступ до інтернету чи перегляд кабельного телебачення. Ми переживаємо за якість наших послуг, але, на жаль, враховуючи постійні погрози зі сторони голови ОСББ в сторону провайдерів, мабуть не зможемо гарантувати доступ до інтернету та телебачення з 31 грудня 2017 року.

 

З повагою та сподіванням на розуміння

 

Також, голові ОСББ було вручено листа від всіх провайдерів